Zázrak menom Aloe vera

12
aug
Zázrak menom Aloe vera

Rastlinu aloe vera pozná snáď každý. Veľa ľudí ju považuje za zázrak medzi rastlinami. Z viac ako 200 druhov majú iba 4 liečivé účinky. Aloe vera sa používa na pleť, vlasy ale môže sa požívať aj vnútorne.  Vo vnútri listov aloe vela sa nachádza gél, ktorý obsahuje skoro dvesto vysoko hodnotných biologicky aktívnych látok ako sú enzýmy, rôzne vitamíny, kyselinu fólovú a niktonínovú, minerály, bioflavonoidy, cukry a esenciálne aminokyseliny. Preto je doslova bombou pre celé ľudské telo.

Lieči popáleniny. Môže ísť o jednoduché popáleniny alebo spálenie od slnka. Keď si poranené miesto potriete gélom z aloe vera rastliny, tak vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá zvlhčuje pokožku, chráni a chladí ju.

Hydratuje. Trpíte suchou, podráždenou či citlivou pokožkou? Aloe je tá správna voľba.  Keď si gél aplikujete na takúto pokožku, tak gél začne hydratovať, pokožka nie je mastná a vďaka tomu vyzerá sviežo a čerstvo.

Akné. Keďže tento gél obsahuje hormóny Auxin a Gibberellin, dokáže pomôcť k liečeniu rán a majú protizápalové účinky. Lieči herpesy, kútiky ale poradí si aj so psoriázou a zmierni jej ochorenie.

Strie. Určite mnoho žien presne vie ako strie vyzerajú. Majú ich ako pamiatku na dar, ktorý dostali v podobe dieťaťa. No mnoho žien s nimi bojuje a snaží sa ich aspoň zmierniť. Aloe vera gél dokáže pomôcť pri liečbe.

Trávenie. Pokiaľ je správne pripravený gél z listov aloe, môže sa používať aj vnútorne. Pomáha pri trávení, zrýchľuje metabolizmus, lieči vredy. Pokiaľ sa rozhodnete doma pripraviť gél z listov, preštudujte si ako pripraviť tento gél, keďže samotné listy majú laxatívne účinky.

Vitamíny a minerály. V tomto gély sa nachádza mnoho vitamínov ako A, C, E, B1, B2, B3, B6 a B12, kyselina listová, cholín. Z minerálov sa tu nachádza horčík, vápnik, zinok, chróm, železo, draslík, mangán.

Všetkého veľa škodí a aloe vera nie je teda žiadnou výnimkou. Hlavne si dávajte pozor keď pijete pravidelne šťavy s vysokým obsahom aloe vera. Časom môže sa stať, že účinky aloe vera nebudú na vás tak pôsobiť ako kedysi alebo môžu spôsobovať alergickú reakciu.  Preto platí staré známe. Všetko s mierou!


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie