Líčenie pre dámy po 40-tke

12
máj
Líčenie pre dámy po 40-tke

Takmer všetky ženy pri pohľade do zrkadla sa len kritizujú a nie sú s ničím spokojné. Platí to nielen  pre mladé teenegerky, ale aj pre dámy po 40-tke.  Všade v reklamách vidíme „dokonalé ženy“ s dokonalým výzorom, dokonalou pleťou… to že sa za tým skrýva profesionálna práca vizážistou či úprava cez photoshop, mnohé z dám ani len netušia.

Dokonca aj v reklamách na krémy proti vráskam, nájdete dievčatá, ktoré určite nedosiahli taký vek, aký propagujú. Potom ako majú vedieť staršie dámy ako sa správne nalíčiť a starať sa o seba? Aká  je teda správna starostlivosť a ako sa nalíčiť?

Škoda, že na rúžoch, či špirálach a ani na púdroch, či už iných kozmetických produktoch nie je upozornenie: „Ženy nad licenie-po-40štyridsať, pozor!“. Staršie dámy si nemôžu dovoliť extravagantné farby, no ak viete čo sa Vám hodí a ako správne sa nalíčiť, tak aj staršia žena môže vyzerať mladšie a hlavne pôsobiť žiarivejšie, čerstvejšie a predovšetkým výraznejšie. Samozrejme, že rôzne podkladové bázy a make-upy sa musia nanášať  na vyčistenú pleť. To nie je len pravidlo, ale musíme si to osvojiť ako samozrejmosť. Ďalšie pomôcky, na ktoré netreba zabúdať okrem štetcov na líčenie, je poriadne svetlo, ktoré dopadá spredu na Vašu tvár a veľké zrkadlo, aby bolo vidieť každú nerovnosť a nedokonalosť pleti. Keď splníme tieto základy, môžeme pokračovať ďalej. Na vyčistenú pleť nanesieme krém, ktorý máte v obľube. Musíte sa postarať hlavne o oblasť očí, tam naneste väčšie množstvo očného krému. Kým vsiakne, stihnete si urobiť podklad tváre a krku. Make-up či už tekutý alebo tuhý, nesmie byť starší ako polroka, pretože potom aj keď ste málo spotrebovali, môže sa stať, že bude “preležaný”. Podkladový krém nanášajte v smere šípok ako je na fotografii a pod očami (kde sú bodky) ho vklepkajte. Kde sa nachádzajú výkričníky si make-up nedávajte. Zvýraznia sa tým vrásky. Keď krém vsiakne začnite nanášať make-up. Nanáša sa presne tak ako krém a nezabúdajte aj na oblasť pod tvárou, čiže krk. Pri očiach, však vklepkajte iba malé množstvo make-upu, pretože keď je ho priveľa, tak zvýrazní vrásky a nepodčiarkne ženskú krásu.

Už čoskoro si v ďalšom článku povieme ako naniesť správne púder a lícenku pre Váš prirodzený vzhľad.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie