Viete, čo nás chráni?

06
mar
Viete, čo nás chráni?

Každého človeka pred vonkajším svetom baktérií chráni pokožka, ale viete čo nás ochraňuje keď sa baktérie dostanú do našej telesnej schránky?

Viete niečo viac o imunitnom systéme?

Bezchybný imunitný systém je samozrejmosťou pre dobré zdravie. Pomáha nám chrániť naše telo pred rôznymi chorobami, od chrípky až po rakovinu. Pomáha detoxikácii, spomaľuje starnutie ale aj zabraňuje alergickým reakciám.

Strava, v ktorej sa nenachádza dostatok živín a vitamínov, stresujúce prostredie a nezdravý životný štýl spôsobujú oslabenie imunitného systému. Ďalšími nepriateľmi sú napríklad fajčenie, kofeín, priveľa alkoholu, drogy a hlavne znečistené prostredie.

Hoci hlavnou úlohou imunitného systému je obrana proti cudzím prvkom, je schopné vpúšťať do organizmu rôzne živiny a vitamíny.

Ak imunitný systém funguje nesprávne, nie je ťažké to zistiť. Pri každej príležitosti sme nachladení a trpíme rôznymi alergickými reakciami. Ďalšími príznakmi nedostatočnej imunity sú tráviace ťažkosti, únava, boľavé údy, svaly, slabosť a kožné problémy.

Podpora imunity

Na podporu imunity sú najlepšie potraviny bohaté na vitamíny A, C, E a skupiny B, stopové prvky, zinok, selén  a vápnik. Bielkoviny z chudého mäsa, rýb a strukovín, vláknina v obilninách, strukovinách, ovocí a zelenine.

Samozrejme nesmieme zabudnúť na čas strávený s priateľmi, pozitívny pohľad na život, pravidelné cvičenie, dostatok spánku a denné svetlo. Medzi potraviny na podporu imunitného systému sa radí cvikla, huby šiitake, avokádo, kučeravý kel, grapefruit, čučoriedky, paraorechy, sója, zelený čaj, cesnak.

Máte problémy s imunitným systémom? Riešenie je jednoduché.. Cvičenie a zdravý životný štýl pomáha nielen na jednu oblasť chorôb, ale na všetky…


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie