Feng-shui (feng-šuej) – učenie o energii

09
apr
Feng-shui (feng-šuej) – učenie o energii

Stretli ste sa už niekedy so slovným spojením učenie feng-shui? Nebojte sa, pod týmto názvom sa neskrýva žiaden recept na jedlo ani nič podobné. Feng-shui je čínske učenie, ktoré sa zaujíma o vzťah človeka s jeho životným priestorom. Snaží sa o harmóniu v priestore a umožňuje nerušené a plynulé plynutie energie.

Táto náuka pracuje s energiou čchi. Energia je všadeprítomná, vyživuje priestor okolo nás. Jej zdrojom je neustála premena energie Jin a Jang. Túto energiu získavame troma spôsobmi (prenatálna energia, dýchanie, potrava). Ľubovoľná myšlienka zrodená v podvedomí, ovplyvňuje smer toku čchi. Ľudský mozog je chápaný ako dom. ucenie-feng-shuiVšetky pokyny tradičného feng-shui, týkajúceho sa vybavenia, usporiadania bývania je treba prijímať v zmysle, že je treba vytvoriť najlepšie podmienky pre príjem dobrej energie vesmíru práve vo svojej hlave. Cele bývanie jedinca odráža jeho psychický stav, ciele a túhy.

Viete ako má byť rozloženie nábytku podľa feng-shui? Najhlavnejšie je, aby bol nábytok rozložený tak, že sa dá okolo neho nerušene prejsť, pretože ak my máme problém okolo neho prejsť, potom sa spomaľuje aj tok energie čchi. Taktiež by nič nemalo prekážať otvoreniu dverí, pretože sa tam nedostáva dostatok energie a obyvatelia takejto miestnosti môžu trpieť rôznymi problémami či už s peniazmi alebo oslabeným zdravím. Tiež nie je dobré ak nám zo stropu visia rôzne predmety a my neustále do nich narážame. Samozrejme aj farba nábytku nás ovplyvňuje. Tmavšie odtiene sú farbou úspešných (od orecha až po čierny eben). Väčšina ľudí, ktorým sa darí, sa väčšinou obklopuje masívom. Jeho nevýhoda je v tom, že je príliš drahý. Stoly, stoličky ale aj ostatný nábytok by mali byť pevné a pri používaní by nemali vŕzgať.

Cieľom feng-shui je nazbierať dostatočné množstvo energie čchi a získať videnie nekonečnej hojnosti okolitého sveta a plne pocítiť lásku k ostatným ľuďom.

Už čoskoro budete môcť v ďalšom článku, ktorý pripravujeme, nájsť ďalšie tipy ako prerobiť byt ako aj ktorá farba čo znamená podľa feng-shui.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie