Suché oči – Syndróm suchého oka

12
máj
Suché oči – Syndróm suchého oka

 

Máte občas pocit, že Vás pália oči? Prípadne cítite pichanie, škrabanie alebo ako keby ste tam mali piesok v očiach? Toto všetko sú príznaky suchých očí.

 

Viete čo je syndróm suchého oka?

Tento termín je používaný lekármi v prípade, že Vaše oči sú nedostatočne zvlhčované. Tento stav môže trvať krátkodobo ale občas to prerastie do dlhodobého chronického stavu. Vznik tohto stavu môže byť rôzny (hormonálne zmeny, vek, očné operácie, užívanie niektorých liekov,..). K zhoršeniu tohto prejavu môžu prispieť aj niektoré činnosti, ako sú práca za počítačom, čítanie, pobyt v klimatizovaných alebo prekúrených priestoroch.

Každé oko chráni slzný film, ktorý nie je vždy v rovnováhe. Je to tenká vrstva tekutiny, ktorá trvalo obmýva oči, suche-ocichráni ich a udržiava ich vlhké. Ak je jedna vrstva narušená, slzný film prestane dostatočne chrániť Vaše oči a vytvárajú sa suché miesta. Tento slzný film sa skladá z troch zložiek – vonkajšia lipidová vrstva, stredná vodná vrstva a vnútorná mucínová vrstva. Ak je jedna z týchto zložiek poškodená, vzniká jeden z typov suchého oka.

Mnoho firiem vyrába veľa druhov kvapiek alebo gélov, ktoré pomáhajú na suché oči. Treba si len odsledovať či Vás oči pália ráno po prebudení a počas dňa či sa príznaky zmierňujú alebo najviac cítite príznaky počas dňa a večer sú najintenzívnejšie, prípadne trpíte tou najťažšou formou a oči Vás pália skoro neustále. V takomto prípade je najlepšie navštíviť Vášho očného lekára a poradiť sa s ním.

 1. Zuzka 22. mája 2016

  proti suchým očiam sú najlepšie umelé slzy Ocutein, používam ich už dlhšiu dobu, rýchlo a na dlho zvlhčujú oči

  Odpoveď
 2. Lenka 29. decembra 2015

  netreba suchosť očí podceňovať a radšej si kvapkať kvapky a vyživovať oči aby suché oči neprerástli až do syndrómu suchého oka, ja pravidelne raz do roka užívam vitamíny ocutein a pravidlene podľa potreby kvapkám kvapky ocutein; perfektná kombinácia

  Odpoveď
 3. Sandra 26. mája 2015

  Na suché oči sú veľmi účinné umelé slzy Ocutein, ale ak ide už o poruchu ak o zníženie tvorby sĺz to je už na liečbu a konzultáciu s lekárom.

  Odpoveď


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie