Púštny kvet (kniha)

18
aug
Púštny kvet (kniha)

„Je to ako keď nemáte niečo, čo si ceníte, a keďže my sme nemali nič, cenili sme si všetko.“

Je to autobiografický román, ktorým autorka Waris Dirieová prerazila vo svete. Opísala v ňom svoj životný príbeh. Tento román, bol sfilmovaný v roku 2010. Samotná kniha vyvolala obrovský šok a pobúrenie ale aj záujem nad krutou témou akou je obriezka žien. Príbeh je pútavý, opisuje vlastné skúsenosti. Spomína na okamihy života, ktoré sú pre čitateľov skľučujúce a veľakrát nepochopiteľné.

Mňa osobne táto kniha veľmi zaujala, je nádherná, no jej utrpenie ma hlboko zasiahlo. Pretože táto téma sa ma dotýka hlavne ako ženy. Zaujíma ma africká kultúra, ale nedokážem pochopiť, prečo niektorým ženám robia tento ohavný čin. Dôvod ako náboženská praktika, ktorá sa robí od nepamäti mi jednoducho nestačí. Autorka a predstaviteľka Warris, sa snaží o tejto téme verejne hovoriť a snaží sa presvedčiť ľudí z tretích krajín, že neobrezané dievča nepredstavuje nehanebnosť a nie je symbolom nečistoty.

Síce s tými rituálmi nesúhlasím, no je to realita tretích krajín. Svojím príbehom ukazuje príšerné rozdiely vo svete, ktoré si často neuvedomujeme. Kto z nás sa kedy pozastavil nad chudobou afrických krajín, vysokou úmrtnosťou detí či životom bez naplnenia základných ľudských potrieb? Že po vodu musia ísť aj niekoľko kilometrov od domova, potravu nemajú zaistenú každý deň, tak ako my? A my nevieme prežiť keď obchody nie sú otvorené cez sviatky. Presne nad týmito všetkými vecami začnete uvažovať pri čítaní tejto knihy.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie