Poznáte svoj typ vlasov?

06
mar
Poznáte svoj typ vlasov?

Máme rôzne typy vlasov. Husté, riedke, kučeravé, voľné alebo rozličný priemer vlasov. Poznáte svoje vlasy dokonalo? Hlavný krok k tomu, aby ste si našli štýl je odhalenie typu vašich vlasov.

Jemné, stredné alebo hrubé?

Prirodzené blond vlasy bývajú najtenšie, čiže najjemnejšie ale čím sú vlasy tmavšie a kučeravejšie, tak sú väčšinou hrubšie.

Jemné vlasy sú väčšinou hodvábnejšie než hrubé vlasy, no zato pôsobia redšie a krehkejšie. Objem im dodajú spreje, peny alebo rôzne iné produkty na to typy-vlasovurčené. Ak máte jemné vlasy, tak svetlý alebo tmavý melír im dodá ilúziu hustoty. Vlasy najlepšie vyzerajú v krátkych účesoch v jednej dĺžke, ale ak máte dostatok vlasov no horšie to je s objemom tak môžete zvoliť vrstvený strih.

Stredné vlasy sú najvšestrannejšie. Ľahko sa upravujú, či už natáčaním alebo žehlením. Nie sú ani príliš jemné ani hrubé, sú pružné a ľahko sa rozčesávajú.

Hrubé vlasy sú už na dotyk tvrdšie a je náročné zvládnuť ich, hoci sú silnejšie a odolnejšie. Pri správnom strihu vyzerajú husto a zdravo. Pokiaľ sú príliš dlhé tak z toho dôvodu, že sú príliš ťažké, sú bez objemu. Preto zostrihaním im dopomôžeme alebo volíme krátky strih.

Husté alebo riedke?

Človek má priemerne na hlave 100 000 – 150 000 vlasov. Hustota vlasov závisí od genetického predpokladu. Počet vlasov na hlave závisí aj od farby. Riedke vlasy môžu vyzerať hustejšie pomocou ofiny alebo cikcakovito učesanou cestičkou, prípadne rôzne produkty, ktoré dodávajú objem. Netreba používať mnoho stylingových produktov, pretože tie vlasy iba zbytočné zaťažia. Ak sa práve obhliadate po kúpe nejakej masky alebo kúre a ste majiteľka riedkych vlasov, tak sa zamerajte na tie, ktoré sú na proteínovej báze. Mať husté vlasy, tiež nie je žiadna výhra, pokiaľ sú stredné alebo hrubé. Vlasy musia byť pravidelne zostrihané aby sa minimalizoval ich objem.

69694_323297017781287_1918213123_nKučeravé alebo rovné?

Rovné vlasy sú lesklejšie než kučeravé. Hodia sa im strihy vlasov, ktoré sú tupé. Nepotrebujú mnoho starostlivosti. Kučeravé alebo vlnité vlasy pôsobia na prvý pohľad suchšie a hlavne unavenejšie. Mnoho ľudí s kučeravými vlasmi túžia po rovných, pretože sa o nich netreba starať tak ako o kučeravé. Teplo tieto vlasy ešte viac vysuší.

Každý máme iný typ vlasov. Niektorí ich máme hnedé, čierne, ryšavé, husté, riedke… Na každé vlasy treba špeciálnu starostlivosť. Treba len správne rozoznať čo našim vlasom chýba. Vy poznáte svoje vlasy ako vlastnú dlaň alebo stále si nie ste istá aký strih a starostlivosť treba?


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie