Zoznámte sa s Pilates

14
feb
Zoznámte sa s Pilates

 

Aké obľubujete cvičenie? Radšej sa potíte v posilovni alebo skáčete na aerobiku či zumbe? Alebo sa snažíte držať hlavne diéty bez cvičenia?

Predstavte si, žeby ste mohli zlepšiť pružnosť svojho tela, zdokonaliť držanie tela, odstrániť rôzne bolesti hlavy, znížiť stres a zvýšiť sebadôveru. O čom hovoríme? Predsa o cvičení nazývanom Pilates!

Niečo vo všeobecnosti

Mnoho ľudí, ktorý sa pustia do brutálneho cvičenia časom prestanú a vrátia sa späť ku „gaučovému štýlu“. A prečo? Pretože necítili žiadne potešenie ani radosť z cvičenia a časom možno ani výsledky.  Cvičenie pilates je úplne iné. Autor tohto cvičenia je J. Pilates. Toto cvičenie je relaxačné a po docvičení sa budete cítiť odpočinutí, oživení a omnoho mladší. Vďaka pilatesu budete mať pružnosť ako pri joge, dá Vám silu svalov ako pri vzpieraní, bez toho aby ste mali svaly ako kulturista. Časom získate pevne telo s plochým bruchom, zlepšíte si držanie tela, uvoľníte mnohé bolesti a hlavne roztiahnete chrbticu.

shutterstock_96513673

Joseph Pilates

Zakladateľ cvičení pilates, ktorý tvrdil: „Po 10 lekciách pocítite rozdiel po 20 uvidíte rozdiel a po 30 lekciách budete mať úplne iné telo.“

Joseph Pilates sa narodil v roku 1880. Ako dieťa bol veľmi chorý, trpel astmou, krívačkou a reumatickou horúčkou. Nedovolil aby ho choroba obmedzovala a rozhodol sa zlepšiť svoj stav. Zapísal sa do programu na zlepšenie svojho stavu a dosiahol také výsledky, že už ako 14 ročný pózoval ako model. Stal sa z neho gymnasta a boxer. Bol veľkým nadšencom jogy a bojových umení. Strašne chcel zlepšiť svoje zdravie a zdravie ľudí okolo seba, preto v roku 1900 vznikol cvičebný plán „kontrológia“. Toto cvičenie kombinovalo východné a západne prístupy a kontrolovala prácu svalov pomocou mysle. Neskôr počas vojny pracoval ako zdravotník, kde sa snažil používať rôzne pomôcky na uzdravovanie pacientov. Cvičili na pružinách a iných pomôckach a všimol si, že jeho pacienti sa uzdravovali rýchlejšie než tí, ktorých neliečil. Po vojne emigroval do Spojených štátov. Na ceste stretol svoju budúcu manželku a na konci cesty sa dohodli, že otvoria prvé oficiálne štúdio v New York City. Pilatesovo štúdio malo hneď po otvorení veľký úspech.

Pilates ale aj mnohé iné cvičenia sú niečím zaujímavé. Vybrali ste si práve Pilates a rozhodli ste sa, že ho skúsite? V ďalšom článku Vám ukážeme zopár cvičení, ktoré zvládnete aj doma.

 


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie