Niečo o joge

17
feb
Niečo o joge

Každý človek si praje žiť v harmónii so sebou samým, ale aj so svojím okolím. V dnešnej dobe sa na ľudí stále kladú väčšie či už psychické alebo fyzické nároky. Vďaka týmto nárokom sa stále zvyšuje stres, rôzne choroby, ľudia žijú uponáhľaným životom. Každý z nás sa potrebuje občas nejako odreagovať. Možnosti relaxu sú rôzne. Či už športovanie, spánok, maľovanie, spev alebo hranie počítačových hier. V dnešnom článku sa budeme venovať niečomu pokojnému ako je joga.

Čo vlastne znamená slovo „joga“ ?

Slovo joga znamená spojenie alebo zjednotenie. Jogové cvičenia pôsobia komplexne na telo, psychiku, vedomie ajoga-1 dušu. Pomocou týchto cvičení sa telo dostáva do rovnováhy.  Vďaka joge dokážeme zvládnuť každodenné úlohy a lepšie pochopíme sami seba, zmysel svojho života. Na spirituálnej ceste sa nás joga snaží priviesť k najvyššiemu poznaniu, k trvalému blahu.

História jogy

Vek jogy je neistý. V Indii pred mnohými tisícročiami skúmali indický vzdelanci vo svojich meditáciách rôzne kozmické zákonitosti, prírodne zákony a prvky, život na Zemi, sily a energie pôsobiace vo vesmíre. Opísali zákony materiálnych a duchovných úrovní. Z týchto skúseností a názorov vznikol obsiahly, ucelený systém nazvaný joga. Toto cvičenie ponúka dôležité a praktické poznatky, ktoré sú dôležité pre naše telo, správne dýchanie, koncentráciu a uvoľnenie.

V dnešnej dobe sa joga cvičí už všelikde. Či v jogových centrách, večerných kurzoch, zdravotníckych zariadeniach alebo v rehabilitačných centrách. Cvičenia sú vhodné pre všetky vekové skupiny a nevyžadujú žiadne akrobatické schopnosti alebo iné nadania.

Joga je nielen obyčajné cvičenie na zdokonalenie postavy. Jej hlavným cieľom je fyzické, mentálne a spirituálne zdravie. Joga sa snaží hlavne o sebarealizáciu. No čo poviete? Skúsite ju?


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie