Poznáte svoj typ pleti?

09
feb
Poznáte svoj typ pleti?

Málo žien sa vie správne nalíčiť. Avšak základ v každom líčení je poznať správny postup, vedieť, ktorá kozmetika je vhodná pre Vašu pleť. Aby sa nestalo, že pleť ostane podráždená alebo ostanú na tvári takzvané nepekné šupinky. Je dobre vedieť, aký máte typ pleti.

Máme mnoho typov pokožky, viete ktorá je tá Vaša?

typy-pleti

Normálna pleť – pleť je zdravá a pružná, má zdravý ružovkastý tón a je dostatočne hydratovaná. Na tvári nenájdete ani príliš suché ale ani mastné partie, póry sú jemné, nenáročná na jednotlivé prípravky, ideálna na líčenie. Ph je okolo 4,5.

Zmiešaná pleť – je najbežnejší typ pleti. Na tvári sa vyskytujú mastné partie na takzvanej T-zóne / čelo, nos a brada /, na tejto časti sú tiež výraznejšie póry, pleť sa leskne, obyčajne sa pri tomto type nevyskytujú komedómy ani väčšie vyrážky.

Mastná pleť – typicky mastná, pleť sa výrazne leskne, produkcia mazotvorby je nadmerná. Póry na tejto pleti sú viditeľné, vyskytujú sa komedómy, vyrážky(akné), zrohovatelná vrstva pokožky je hrubšia. Pri tomto type pleti sa často vyskytujú vyrážky aj na chrbte v oblasti ramien

Suchá pleť – produkcia mazotvorby je znížená, póry sú jemné, nie sú tak viditeľné ako pri mastnej alebo zmiešanej pleti. Po očistení je pleť až napnutá – na dotyk suchá a drsná. V zime sa môžu vyskytnúť prasknuté žilky.

Citlivá pleť – je veľmi podobná suchej pleti, ale reaguje na veľké množstvo prípravkov sčervenaním. Reaguje aj na teplotné výkyvy, potraviny a iné. Potrebné je vyhľadávanie hypoalergénnych a neparfumovaných prípravkov a ťažších hydratačných krémov. Treba zabezpečiť zvýšenú ochranu pred slniečkom.

Zrelá, starnúca pleť

Po 40-ke – charakterizuje ju ochabnutosť, suchosť, vrásky, strata pružnosti, vyskytuje sa zvýšená pigmentácia, očné viečka sú ochabnuté, tzv. noso-ústna ryha je výraznejšia, kútiky úst sú poklesnuté.

Po 60-ke – pleť je veľmi suchá zvráskavená, oči zapadnuté, minimálne množstvo mihalníc, vpadnuté pery, chĺpky na obočí buď sú veľmi jemné a riedke, alebo opačne tvrdé až sklovité a dlhé.

Patríte k tej lepšej časti populácie a ste vlastníkom normálneho typu pleti? Najbežnejší typ pleti je zmiešaná pleť. Existuje mnoho produktov, ktoré sú určené na pomoc v tej oblasti, ktorú Vaša pleť potrebuje. Stačí nájsť ten najvhodnejší…


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie