Liečivé bylinky a ich účinky

12
feb
Liečivé bylinky a ich účinky

Poznáte účinky byliniek? Vedeli ste, že jednotlivé bylinky pomáhajú na pleť, ďalšie k chudnutiu, reume ale aj na rôzne bolesti? Dnešná doba je už tak presýtená rôznymi liekmi a farmaceutickými výrobkami, že ľudia už aj zabudli na takzvané „babičkine recepty“

V tomto článku sa čo to môžete dozvedieť o účinkoch rôznych byliniek, ktoré si môžete vypestovať aj samy doma.

Baza – kvety bazy čiernej pôsobia protizápalovo a uvoľňujú hlieny pri zápaloch dýchacích ciest, prechladnutiach. Plody účinkujú povzbudzujúco a listy ukľudňujúco a močopudne. Baza obsahuje vitamín B a C.

Materina dúška – účinkuje odkašliavajúco pri chorobách horných dýchacích ciest, chronickej bronchitíde, chrípke. Účinkuje utišujúco pri suchom a kŕčovom kašli, pri čiernom kašli. Predpisuje sa aj ako na nervy utišujúci prostriedok.

Medovka lekárska – posilňuje nervovú sústavu, účinkuje sedatívne. Predpisuje sa pri migréne, nespavosti, nervovom vypätí. Odstraňuje únavu a znižuje bolesti v oblasti srdca. Pri medovke lekárskej je zároveň potrebné dávať si pozor, pretože je veľmi návyková.

Pŕhľava dvojdomá – zastavuje krvácanie z nosa,  maternicové krvácanie alebo dlhotrvajúcu a silnú menštruáciu. Zlepšuje základnú látkovú výmenu a má dobrý účinok pri cukrovke, žltačke, ochoreniach pečene a žlčníka, pri poruchách menštruačného cyklu a akné. Pomáha proti reumatizmu a pri bolestiach kĺbov.

Repík lekársky – má sťahujúci, potopudný a diuretický účinok. Pomáha pri obličkových kameňoch, opuchlinách a ochoreniach sliznice. Pôsobí hlavne protizápalovo.

  1. Zuzana 27. novembra 2015

    Bylinky sa dajú kúpiť kvalitné počas celého roka. Treba však nájsť aj kvalitného dodávateľa. Ja ich nakupujem iba na http://www.biocaje.sk a môžem ich odporúčať

    Odpoveď


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie