Kokosový olej

13
dec
Kokosový olej

Pred časom sme pridali článok o sile prírody. Dnes by sme chceli priblížiť niečo o malom zázraku menom kokosový olej. Možno ste už o ňom niečo počuli, ale určite viete o všetkých jeho využitiach?

Pre niektorých je to neodmysliteľný spoločník vďaka svojmu všestrannému použitiu. Najčastejšie využitie má ako kozmetický výrobok. Dodá hydratáciu a lesk vysušeným perám, je vynikajúci pomocník pri holení, pretože pokožka ostane hydratovaná. Pokiaľ ho skombinujete s morskou soľou, vytvoríte neprekonateľný peeling. Viete ho využiť aj miesto odličovacieho mlieka, telového mlieka, krému na pleť. Vytvorte si z neho zubnú pastu. Jedna k jednej s jedlou sódou a výsledok uvidíte po prvom čistení.

Taktiež aj v gastronomickom priemysle si našiel svoje miesto. Je vynikajúci spoločník pri varení vo vysokých teplotách. Môžete na ňom piecť, pretože nemá tendenciu sa rychlo prepáliť. Pokiaľ máte sklony ku zdravému životnému štýlu, tak nesmie chýbať vo vašej špajze. Pokojne si ho môžete pridať do kávy alebo čaju miesto sladidla a na dodanie energie.

V medicíne a zdraví viete tiež využiť jeho čarovné schopnosti. Je veľký pomocník pri hojení malých rán a herpesov. Pokiaľ každé ráno si pochutnáte na dvoch lyžičkách, tak vám viditeľne naštartuje metabolizmus. Pôsobí antibakteriálne a preventívne proti striám.

Tento výrobok zo série malých zázrakov má ešte veľmi veľa využití a preto neváhajte a zabezpečte si aspoň jeden kúsok domov. Určite neoľutujete a oceníte všetky jeho kvality.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie