Kávové zrnká

12
nov
Kávové zrnká

Kávové zrnka sú vynikajúci pomocník pri zdraví a kozmetike. Samozrejme, mnoho z nás tieto zrnká pozná iba pri využití v tvare teplého nápoja a to kávy. Vo svete koluje názor, že káva je nezdravá a pitie veľkého množstva kávy spôsobuje srdcové a cievne ochorenia. Nie je to pravda. Pokiaľ je káva kvalitne spracovaná a podávaná v malých množstvách je skôr telu prospešná, pretože preberie organizmus a budete si cítiť lepšie.

Síce o káve ako o teplom nápoji viete určite mnoho, no poznáte jej účinky v kozmetike? Keď dopijete kávu a ostane spodok v pohári tak ho určite nevylievajte. Je to nenahraditeľné a vynikajúce prírodné hnojivo. Táto usadenina má aj viditeľný účinok na pleť. Môžete ju využiť ako peeling, ktorý dokáže vyhladiť aj vrásky. Stačí ak po dopití kávy si naberieme trošku medzi prsty a jemne, krúživými pohybmi premasírujete pleť. Pokiaľ necháte usadeninu vysušiť, zmiešate ju s krémom alebo pleťovým mliekom a nenahraditeľný kozmetický pomocník je na svete. Túto kašu nanesiete na tvár, necháte približne 10 minút pôsobiť a potom jednoducho opláchnete. Samozrejme, treba po tejto procedúre pleť ošetriť výživným krémom.

Síce kávová kozmetika ukáže výsledky až po niekoľkých týždňoch používania, treba ju vyskúšať, určite neoľutujete. Aj toto je jeden zo spôsobov ako využiť odpad z kávy v prospech vašej krásy.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie