Hodiny ľudského tela

17
apr
Hodiny ľudského tela

 

Aj naše telo sa riadi určitými „hodinami“. Má naplánované čo a kedy má robiť. Viete, v ktorých hodinách by sme mali vypiť najviac tekutín? Alebo v ktorých hodinách je náš mozog v najvyššej aktivite? Mnoho vecí čo sa deje v našom tele sa odráža aj z vonku.

7 – 9. hodina – najbežnejší čas vstávania. V týchto hodinách je najvyššia činnosť žalúdka, čiže sa najlepšie hodiny-ludskeho-telaspracuje prijatá potrava. Preto by sme v týchto hodinách mali prijať jedlo s veľkým obsahom vitamínov. V tomto čase sa odporúča udržiavať telo v teple.

9 – 11. hodina – čas desiaty. V tomto čase sa do popredia dostáva činnosť pankreasu a sleziny. Preto by sme nemali konzumovať alkohol. Najvhodnejšie je, aby sme telu dali to, čo potrebuje a je schopné spracovať. Vhodné je ovocie, med – telo je schopné spracovať cukor. Nemali by sme sa fyzicky zaťažovať, nakoľko táto doba je vrchol duševných schopností.

11 – 13. hodina – čas vhodný na krátky odpočinok alebo prechádzku. Toto je doba aktivity srdca a nastáva mierny útlm, preto treba aj dávať pozor na úrazy. Nie je vhodné telo zaťažovať veľkým množstvom potravy.

13 – 15. hodina – definuje najvyššiu činnosť tenkého čreva. V týchto hodinách sa znižuje citlivosť zubov, ale naopak sa začína zvyšovať fyzická aktivita.

15 – 17. hodina – najvhodnejšie je zásobiť svoje telo bylinkovými čajmi. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo. Aktivita pomaly stúpa a telo dosahuje druhý výkonnostný vrchol. Preto je v túto dobu vhodný šport.

17 – 19. hodina –  čas obličiek. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky a toxíny, ktoré telu škodia (tuky, cukry, soľ, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad a stres). Treba prijímať mnoho tekutín.

19 – 21. hodina – do najvyššej aktivity sa dostáva obal srdca – krv. Je to obdobie veľmi dobrého vnímania. Preto je vhodné poslúchať hudbu alebo divadelné hry. Najlepšie pôsobia liečivá a ak Vás niečo bolí, tak toto je najlepšie obdobie na aplikáciu krémov.

21 – 23. hodina – najvyššia aktivita „troch ohrievačov“ (Číňania tvrdia, že sa toto miesto nachádza v oblasti žalúdka). V tejto dobe netreba aktivovať opäť telo, keďže sa pripravuje na spánok. Máme zákaz fajčiť a jesť.

23 – 1. hodina – začína pracovať žlčník. Ľudia, ktorý s ním majú problém, tak sa často v noci v túto hodinu budia alebo nemôžu spať.

1 – 3. hodina – aktivuje sa pečeň. V tejto dobe prichádza útlm, nakoľko je najnižšie okysličenie mozgu. Preto treba byť opatrný, napríklad pri cestovaní. V tomto čase sa tiež budia ľudia, ktorý majú problém so žlčníkom, keďže pečeň a žlčník sú párové orgány. Neodporúča sa fajčiť, piť alkohol a kávu, konzumovať mastné a ťažké jedlá.

3 – 5. hodina – vrchol činnosti pľúc, preto sa v túto dobu budia fajčiari, astmatici, chorý na priedušky a chrípku. V tomto čase človek taktiež pociťuje najväčší strach a úzkosť. Zvýšená psychická a emocionálna záťaž.

5 – 7. hodina – Vrchol činnosti hrubého čreva. Má mnoho pozitív, ak si zvyknete v túto dobu na vyprázdňovanie. Je potrebné sa vyhnúť stresu a pocitu, že nič nestíhate. Prebúdzať sa treba postupne, keďže chorí ľudia sa v tomto čase cítia zle. Treba piť veľa čaju.


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie