História mien

05
okt
História mien

Mnoho z nás sa veľakrát zamyslelo nad tým, skade pochádzajú mená. Sú až tak potrebné pre náš život? Vážne nás ovplyvňujú nejakým spôsobom alebo je to iba výmysel, ktorým nás kŕmia niektoré marketingové spoločnosti? Začnime od začiatku, teda históriou…

Pre niektorých z pravekých kmeňov bolo pridelenie mena jednotlivcovi rovnako dôležitý čin ako magický úkon. Tvrdili, že sa naňho preniesla moc a sily, ktoré v sebe nosilo meno. Ľudia poznali iba tucet mien. Síce ich nebolo veľa, no patrili iba určitému počtu vyvolených. Jedinci ich nedostávali ihneď po narodení. Získavali ich až časom. Hebrejci používali iba jedno meno, ktoré bolo odvodené z nejakej dôležitej situácie. Neskôr sa u nich ujali až tri mená. Gréci mali mená rodovo. Jedno pomenovanie, ktoré bolo dedené z otca na syna. Keď sa medzi ľuďmi rozšírilo kresťanstvo, mená si začali prisvojovať po mučeníkoch.

V súčasnosti sa používajú dve mená. Krstné a priezvisko, ktoré je dedené zvyčajne po otcovi. Nový trend v menách, ktorý zaužívajú mladí rodičia, je používanie cudzích mien. Získavajú tým pocit, že ich dieťa je v niečom výnimočné a zaujímavé než ostatné deti. Taktiež sa zaužívalo používanie mien po hlavných hrdinoch, či už z telenoviel alebo rôznych filmov, ktoré sú v období narodenia dieťaťa populárne.

Podľa mňa je každé meno niečím zaujímavé a nesie v sebe určitú energiu. Rodičia dostávajú ťažkú úlohu vybrať správne meno svojmu dieťaťu, pretože sa s ním ponesie celý jeho život a dosť významnou časťou ho aj ovplyvní.

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o svojom mene, kliknite sem: Význam mien (Na charakteristike mien sme začali robiť od marca 2014. Mená sú pridávané postupne, v deň menín. Mužské mená začneme pridávať od januára 2015)

 1. lucia 4. novembra 2014

  bube aj meno lucia pridane do kategorie vyznam mien

  Odpoveď
  1. admin Maya 5. novembra 2014

   Samozrejme bude 😉 v deň menín… 😉

   Odpoveď


Módne doplnky Online Nahoďte sa elegantne s Merry.sk

Široká ponuka nádherných šiat

Široká ponuka nádherných šiat

25 spôsobov ako si uviazať šatku

Dámsky klub Online

Kategórie